JavaScript Menu Powered by Milonic

 

JavaScript Menu Powered by Milonic
Haberler


ALDANMAYIN ! UYARIYORUZ ! DOLANDIRILMAYIN!

Bu Haber 9149 defa okundu.
Arkadaþa Gönder

FİRMAMIZ PERSONELİ DIŞINDA; ANKARA'DA HİÇBİR KİŞİ VE KURULUŞA BAYİİLİK,YETKİ VERİLMEMİŞTİR!

Firmamızdan geldiklerini veya firmamızın bayisi olduklarını söyleyen bazı kişiler müşterilerimizin yangın tüplerini alarak ortadan kaybolmaktadırlar. Bu gibi tatsız olaylarla karşılaşmamak için lütfen firmamız elemanlarına kimlik sorunuz veya firmamızı telefon ile arayınız !!!

Yangın söndürme aletlerinin satış-dolum ve bakımlarının yapılması bir zaruretttir.Bu zaruret bir kısım firma ve taklitçileriyle sırf maddi menfaat temini amacıyla kötü kullanılmaktadır.
Yangın söndürme cihazlarının içlerine sahte söndürmeyen maddeler(alçı-mermer tozu-üstübeç)gibi ağırlık ihtiva eden maddeler konulmakta bu maddelerin yangın söndürücü içinde katılaşması ile yangın söndürücüler bir daha kullanılmaz hale gelmektedir.Yangın anında söndürücü çalışmamakta,söndürücü söndürmemekte,patlama yaparak,mal ve can kaybına sebep olmaktadır.
SAHTE PAZARLAMACILARIN ALDATMA YÖNTEMLERİ:
1)Ellerinde telsizlerle veya zabıta gibi koyu renkli elbiseler giyerek kendilerini resmi bir hüvviyetle göstererek,tehdit ederek Yangın söndürücülere bakım yapacaklarını söyleyip almaktadırlar.Zabıta ve itfaiye teşkilatının dahi böyle bir zorlama yetkisi yoktur.
2)İşyerinize geldiklerinde kullandıkları aldatıcı kelime "Biz yangın söndürme aletlerinizin bakımı için merkezden geliyoruz." diyerek yuvarlak bir kelime kullanıp;siz Gloran firması ile çalışıyorsanız dahi bu kelime ile GLORAN firması anımsatılıp,İ..Yangın Söndürme.. kelimesi ile başlayan,bir firmanın tuzağına düşülüp, sipariş formunda da maharetle İ Yangın söndürme..... ismi saklanarak form imzalatılmaktadır.Yangın Söndürücüler hiç dolum yapılmadan 1-2 saat sonra üzerilerine araç içinde bakım etiketi yapıştırılıp,fahiş fiyatlı fatura önünüze sürülerek,önceden faturanın ödenmesi istenmektedir.Fatura ödenmediği taktirde,Yangın tüplerinize sipariş formunda çok küçük harflerle yazılmış olan yazılar nedeniyle el konulmaktadır.
3)Sektörümüzde çalışan bir firma zabıta vakfının ve yerel belediyenin kendilerine yetki verdiğini;Yangın söndürücülerin kendileri tarafından satış veya dolum yapılmadığı taktirde o iş yerini kapattıracakları tehdidi ile ve sahte dolum maddeleri ile dolum yaparak sahtecilik yapmaktadır.
4)İşyerinize gelen pazarlamacılar;İşyerinizdeki Gloran firması etiketli söndürücünün etketi üzerine sizlere görünmeden daha büyük olan kendi firmalarının yapışkan etketli etiketini yapıştırıp,sahte eski bir tarih atarak söndürücülerin bakım zamanlarının geçtiğini ve daha önce satış ve dolumların kendileri tarafından yapıldığını ispat için Yangın söndürücüyü göstermektedirler.
5)Gloran etiketi üzerinde oynayamayan sahteciler ise Gloran firmasının iflas ettiğini,veya Gloran Yangın Cihazları firmasının sadece satıştan sorumlu olduğunu kendilerinin Gloran firmasının verdiği yetkiyle bu söndürücülere bakım yapmaya yetkili olduğunu söyleyerek kandırmaktadırlar.
Yangın Söndürücülerin 2 yıllık garanti sürelerini dikkate almayan kişiler her 6 ayda bir yapılması gereken standart ücretsiz bakımlara dahi ücret almaktadır. Örnek: Yangın Söndürücü 6 ay önce 50.00 TL alındı ise her 6 ayda bir 40,00 TL dolum ücreti alan bir sahteci 2 yılın sonunda dolu ve garanti kapsamındaki bu söndürücüden l60,00 TL alarak haksız kazanç sağlamaktadır.
NE YAPMANIZ GEREKİR?
İşyerinize veya kurumunuza gelen kişilere kesinlikle resimli ve imzalı GLORAN firma kimliklerini sorunuz.Teyit için firmamızın 0 312 278 22 33-278 34 33 no.lu telefonlarını arayarak bu sahtecilerin sizlere zarar vermesini önleyiniz.
Yangın ve İlk yardım seminerlerimize katılıp,Yangın söndürücülerin kullanımı,yangında tahliye,acil güvenlik önlemleri ,ilkyardım konularında sertifikalı ve deneyimli doktorlarımızdan eğitim alabilirsiniz.
Yangın Söndürücülerin test ve bakımlarında bizzat nezaretçi olabilirsiniz.
Yangınsız ve felaketsiz günler dilerim.

 

Lütfen ismimizi kullanan firma taklitçilerine aldanmayın!!!

Taklitçi firmaların; kurum ve apartman yöneticilerine firmamızın yetkili bayii olarak imzalatmış oldukları form ve sözleşmelerle,müşteri şikayetleri firmamız tarafından dosyalanmıştır.Söndürücülere TSE Standartları dışında 3-6 aylık garanti vererek aldatan,yeni satın alınacak söndürücünün 5 misli fiyata dolum yaparak Belediye ve İtfaiye Teşkilatının ismini kullanan bu aldatıcıların form ve sözleşmelerindeki maddeler kesinlikle standartlara uyum sağlamamaktadır.Bu belgeler elimizdedir.

Sizlerinde bu gibi firmalarla bu pozisyonlarda karşılaştığınızda, elinizdeki belgeleri tarafımıza ulaştırmanızı ve temiz toplum için bu firmalar hakkında şahitlik yapmanızı bekliyoruz.


Bu gibi firmaların imzalattıkları ön sözleşme kesinlikle geçerli olmayıp,sözleşme üzerinde yazan maddeler Sanayi Bakanlığı ve TSE şartlarını kapsamadığından dolayı firmaların sözleşme üzerinde maddeler halinde yayınladıkları ve imzalattıkları şartlar yasal olarak kendi aleyhlerine delil olarak kullanılır.Aldatıldığını hisseden siz sayın müşterilerimiz; öncelikle faturayı ödeyeceğinizi beyan ederek yangın tüplerini almaya çalışınız, daha sonra firmalara yasal yönden kendileri hakkında suç duyurusunda bulunacağınızı ifade etmekten çekinmeyiniz ve kesinlikle faturayı ödemeyiniz.
Bu gibi durumlarda firmamızdan teyid alınız.

SİZLERİ ALDATAN KİŞİ VE KURULUŞLARLA MÜCADELE İÇİN LÜTFEN BİZE DESTEK VERİNİZ !!!

Telefon Numaralarımız : 0312 278 22 33 - 278 34 33
Fax: 0312 278 26 90
e-mail:
info@yanginsondurmefirmasi.com 


Cemal ORAN
Makina Mühendisi


Defa Okundu.
Arkadaşıma Gönder
9149 Defa Okundu
Yorumlar (Yorumlarını ekle)

Online Destek

Online destek hattımıza bağlanarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz..

Katalog İndir

Kataloğumuzu pdf formatında indirebilir ürünlerimizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazlarına...

 
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler
KATEGORİLER
Acil Aydınlatma
Davlumbaz Söndürme
Gazlı Söndürme
Yönlendirme Levhaları
İtfaiye Malzemeleri
Söndürücü Kullanımı
KATEGORİLER
Aksesuarlar
Tatbikatlarımız
Eğitimlerimiz
Belgelerimiz
Sanal Yangın Söndürünüz
Haberler
KATEGORİLER
Yangın Söndürme
Yangın Dolapları
Köpüklü Söndürme
Yangın Algılama
Yangın Ekipmanları
Uyarıcı Malzemeler